جلسه ی هفتگی واحد خواهران- شهادت امام صادق(ع) ۹۶/۴/۲۹

جلسه ی هفتگی واحد خواهران هیئت جوانان منتظر همزمان با سالروز شهادت امام صادق(ع) صبح پنج شنبه در تاریخ ۲۹/۴/۹۶ در حسینیه ی مسجد قاضی برگزار شد.

برنامه ساعت ۱۰:۳۰ با حضور ۷۵نفر و قرائت جمعی دعای فرج آغاز شد. این برنامه شامل بخش های مختلف “قرائت قرآن”، “دعای توسل”،”پذیرایی” و”سخنراني حاج آقای داوری”  بود.

در ابتدای برنامه. قاری محترم خانم عینی آیاتی از قرآن را قرائت کردند.

20170720_105022

دعای توسل. در این بخش دعای توسل توسط خانم اسلامی و به صورت جمعی قرائت شد.

20170720_111017

سخنرانی حاج آقای داوری. حاج آقای داوری سخنرانی خود را در ادامه ی جلسات گذشته با موضوع افسردگی آغاز کردند که به صورت خلاصه به شرح زیر بود:

20170720_115604

افسردگی در میان خانم های خانه دار که اکثر وقت خود را در خانه سپری می کنند خیلی شایع است. این افراد چون دائما در خانه هستند وقت بیشتری برای فکر کردن به مشکلات خود اختصاص می دهند غافل از اینکه فکر کردن به مشکلات، مشکلات را بزرگتر و چند برابر می کند و باعث افت روحیه می شود.

راهکاری که برای این افراد توصیه می شود این است که وقتی از روز برای خود و ورزش کردن بگذارند و از خانه بیرون سپری کنند مثلا روزی نیم ساعت پیاده روی کنند.

ورزش کردن و اختصاص دادن وقتی برای تفریح از جمله راهکارهای اسلامی و پایه است.

اگر ما مفاهیم پایه ای و اساسی اسلام را درست متوجه نشویم هیچ وقت نخواهیم توانست رفتارهای دینی درستی داشته باشیم. هیچ وقت تصور نکنید که ورزش کردن یا تفریح کردن کار بیهوده ایست یا مخالف با آموزه های اسلامی است. این ها از مفاهیم پایه ای اسلام است که بسیار نیز بهشان تاکید شده است.

از دیگر عادات نادرست خانم های خانه دار درد دل کردن با همه است. لزومی ندارد مشکلات ما را همه بدانند و ما با همه درد دل کنیم. سعی کنید یک شخص دلسوز و قابل اعتماد داشته باشید که بتوانید مشکلات خود را با آن ها درمیان بگذارید و درد دل کنید.

هم چنین همیشه سعی کنید برای درمان افسردگی به اشخاص روانشناس مراجعه کنید تا اینکه بخواهید افسردگی خود را با قرص و دارو درمان کنید.

20170720_121433

در بخش بعدی حاج آقای داوری داستان ضمانت امام صادق(ع) برای گناهکاری که تا آخر خط رفته بود را نقل کردند و فرمودند: اهل بیت(ع) به هیچ کس بدهکار نمی مانند. کانالهای دادنشان فرق می کند. اگر برای امام زمانمان کاری هرچند کوچک بکنیم هیچ وقت بدهکارمان نمی مانند و حتما آن را جبران می کنند آنقدر که ما آرزو می کنیم که کاش تمام عمر خادم ایشان بودیم.

امام صادق(ع) می فرمایند: اگر من در زمان امام زمان(عج) بودم خادم ایشان می شدم.

با امام زمانمان ارتباط داشته باشیم همانند یک فزد زنده با ایشان گفتگو کنیم.

سخنرانی حاج آقای داوری با مناجات برای امام زمان(عج) پایان یافت.

مهد کودک هیئت نیز چون جلسات گذشته در محل مسجد برپا بود.

20170720_111541

لازم به توضیح است تعداد حاضرین در پایان جلسه به ۱۵۰ نفر رسید.

 

 

About واحد خواهران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>